Додому / Волосся / Конспект заняття зі зож у старшій групі. Конспект заняття зож у дитячому садку Дидактична гра «Зірке око»

Конспект заняття зі зож у старшій групі. Конспект заняття зож у дитячому садку Дидактична гра «Зірке око»

Мета: формувати в дітей віком поняття про ЗОЖ

Завдання: Освітні – дати уявлення складових ЗОЖ, значення фізичних вправ для організму людини. Розширювати уявлення про важливість для здоров'я гігієнічних процедур, руху, загартування, свіжого повітря, настрою. Закріплювати знання про користь вітамінів. Виховні – виховувати потребу бути здоровим, уважно ставитись до себе, один до одного. Виховувати потребу в споживанні овочів та фруктів, інших корисних продуктів. Розвиваючі – розвивати вміння дбати про своє здоров'я, пізнавальний інтерес.

Обладнання та матеріали – костюм Вітамінчика для вихователя, запис звуків поїзда, м'яч, три станції в країні Здоров'я, на мольбертах ілюстрації або фотографії із зображенням дітей, які займаються спортом, роблять зарядку, вмиваються, миють руки, чистять зуби, гартуються, гуляють на свіжому повітрі, їдять фрукти, п'ють сік, посміхаючись із зображенням продуктів харчування. Пазли «Вітаміни А, В, С» із зображенням продуктів харчування, що містять ці вітаміни, кола із жовтого паперу за кількістю дітей, кольорові олівці, вітаміни.

Хід заняття.

Лунає стукіт у двері. Входить Вітамінчик.

Здрастуйте, хлопці! Мене звуть Вітамінчик.

Діти вітаються з Вітамінчиком.

Вітамінчик: - Хлопці, що ми робимо, коли вітаємось?

Діти: - Бажаємо здоров'я.

Вітамінчик. – Давайте пограємось у гру?

(Комунікативна гра «Привіт!»)

Діти встають у коло, вітаються та передають один одному м'яч.

Вітамінчик - Хлопці, ви мені дуже сподобалися! Чи згодні вирушити у подорож? За морями, за лісами є чудова країна. Країною Здоров'я зветься вона. Жителі цієї країни ніколи не хворіють. Як ви вважаєте, що означає бути здоровими?

Діти - Не хворіти, бути сильним, міцним, не кашляти, не чхати, гартуватися.

Вітамінчик - Вирушаємо в дорогу! На чому ми можемо вирушити у подорож?

Діти – Поїздом!

Вітамінчик - Поїхали!

(під звук поїзда діти переміщаються групою)

Вітамінчик - Ось і перша станція! Подивіться уважно, як вона може називатися?

Діти – Чистота. Чистота запорука здоровя.

Чим займаються діти? Чому для здоров'я важлива чистота?

Діти – Щоб змити мікроби.

Вітамінчик - Що для цього потрібно робити?

Діти – Вмиватися, мити руки, чистити зуби, підстригати нігті, мити підлогу та посуд.

Вітамінчик – А що роблять ці діти?

Діти – Вони гуляють на відкритому повітрі. Щоб бути здоровими, потрібне чисте та свіже повітря. Потрібно більше гуляти, провітрювати приміщення, спати з відкритою кватиркою.

Вітамінчик - Давайте і ми помиємось!

Масаж «Банька»

Терли, терли свинки один одному спинки. Мили вушка, п'ята. Відмивали щічки. Парилися віником, парилися березовим. Ух!

(Діти виконують рухи)

Вітамінчик - Ось ми й приїхали. Друга станція "Спортивна". Що роблять хлопці?

Діти Зарядку. Хто займається зарядкою, той здоров'я набирається.

Вітамінчик - Хлопці, а навіщо роблять зарядку?

Діти – Щоб прокинутися, зарядитись бадьорістю.

Діти читають поезії.

Прожену залишки сну,

Ковдра убік!

Мені гімнастика потрібна.

Допомагає чудово!

Щоб нам не хворіти

І не застуджуватися,

Ми зарядкою з тобою

Будемо займатись!

Хто вранці робить зарядку вдома? А коли ми робимо гімнастику, фізичні вправи?

Діти - На фізкультурі після сну.

Вітамінчик - Що роблять ці діти?

Діти – Гартуються. Замолоду загартуєшся – на все століття прийдеш.

Вітамінчик - Для чого люди гартуються, як можна гартуватися?

Діти - Вмиватися холодною водою, холодний душ, миття ніг, полоскати горло холодною водою, купатися в річці.

Вітамінчик - А як ви гартуєтеся?

Діти - Ходимо босоніж.

Фізкультхвилинка "Зарядка".

Щодня вранці

Робимо зарядку.

Дуже подобається нам

Робити по порядку.

Весело крокувати,

Руки піднімати,

Присідати і вставати,

Стрибати і стрибати.

(Діти виконують рухи)

Станція Вітамінна.

Вітамінчик - Навіщо людині їжа?

Діти – Людина харчується, щоб жити.

Чим корисні овочі та фрукти?

Діти – У них багато вітамінів та корисних речовин.

Діти читають поезії.

Пам'ятай істину просту

Краще бачить тільки той,

Хто жує моркву сиру

Або морквяний сік п'є!

Дуже важливо зранку

Їсти за сніданком вівсянку.

Чорний хліб корисний нам

І не лише вранці.

Ніколи не сумую

І посмішка на обличчі,

Тому що приймаю

Вітаміни А, У, З.

Гра «Збери пазли». Пазли демонструють, у яких продуктах є вітаміни А, У, З.

Вітамінчик – чим корисні вітаміни?

Діти – Вітамін А корисний для зору та зростання.

Вітамін В допомагає працювати серцю, робить міцними нерви.

Вітамін С зміцнює весь організм, захищає від хвороб.

Вітамінчик - Подивіться, що це? (Показує на смайлик). Чому він тут, у країні Здоров'я?

Діти – Гарний настрій – ще один секрет здоров'я.

Вітамінчик - Давайте намалюємо смайлики та подаруємо їх своїм друзям.

Підсумок заняття.

Вітамінчик – Діти, вам сподобалася подорож до країни Здоров'я? Що ви дізналися нового?

Діти – Кожен має твердо знати:

«Здоров'я треба зберігати! »

Потрібно частіше посміхатися

І на повітрі гуляти.

Потрібно правильно харчуватися,

Потрібно займатися спортом.

Руки мити перед їжею,

Зуби чистити, гартуватися!

І завжди дружити із водою.

Вітамінчик – А на прощання, щоб ви про мене не забували, я хочу подарувати вам ці вітаміни! До побачення!

Олена Мазанова
Конспект відкритого заняття з ЗВЖ у старшій групі «Подорож до країни Здоровей-ка»

безпосередньо-освітньої діяльності

в старшій групізагальнорозвивальної спрямованості №2

по темі: « Подорож до країни« Здоровей-ка»

Освітня область "Фізичний розвиток"

(Формування початкових уявлень про здоровий спосіб життя).

Вихователь: Мазанова Є. А.

дата проведення: 04.2015р.

Ціль: Формувати у дошкільнят уявлення про здоровий спосіб життя, познайомити з поняттям здорового способу життя; розвивати пізнавальну активність дітей, вивчати міркувати.

Завдання:

1. Викликати у дітей бажання дбати про своє здоров'я. Узагальнити та закріпити елементарні знання та уявлення про збереження та зміцнення здоров'я.

2. Сприяти розвитку мови дітей:

а) Словникова робота - збагачення та активізація словника за рахунок слів: сильний, сміливий, відважний, здоровий, добрий; за рахунок слів, що позначають частини тіла та особи, предметів особистої гігієни.

б) Розвиток зв'язного мовлення з допомогою використання у промови розгорнутих пропозицій, різних видів пропозицій.

3. Розвиток загальної та дрібної моторики.

4. Розвиток навчальних навичок: вміння слухати вихователя, відповідати на поставлене питання, розвиток уваги, мислення

5. Розвивати в дітей віком здатність активного спілкування з дорослим, з інтересом відповідати його питання, спільно вирішувати проблемні ситуації. Викликати у дітей інтерес до здорового способу життя.

Устаткування: Музичний супровід, м'яч, комп'ютер (фото персонажів казок, килимки-таблетки, мішечок з предметами особистої гігієни, канат, шкатулка, годинник, д/і "Розклад дня", 2 гімнастичні палиці, кеглі, дерева здоров'я, зелений і червоний листи, клей, фішки.

Зразковий перебіг діяльності:

Звучить пісня «Посмішка»(муз. У Шаїнського, виходять вихователь та діти, встають у коло.

Вихователь.

Сьогодні ми говоритимемо про найбільше і найголовніше багатство людини. Як ви думаєте про що? Діти називають свої варіанти відповідей (Земля, вода, гроші, дружба, сім'я і т. д.).

Вихователь. Ви, звичайно, все правильно кажете. Без цього людині важко жити. Але ми сьогодні говоритимемо про здоров'я. На яке слово схоже слово « здоров'я» ? Правильно, слово « здоров'я» схоже на слово «привіт». Коли люди вітаються, вони бажають один одному здоров'я. Давайте привітаємось і ми.

Вихователь пропонує дітям привітатися з гостями.

Комунікативна гра «Привіт!»

Вихователь: “Хочеш собі здоров'я – вітайся з усіма.

Кому б ви хотіли побажати здоров'я? Відповіді дітей.

Вихователь: А як це зробити без слів, за допомогою рук?

Діти показують (рукостисканням, обіймами, поплескуванням по плечу)

Вихователь. Давайте і ми побажаємо один одному здоров'яУ цьому нам допоможе наш друг – м'яч.

Діти встають у коло і по черзі приспівують фразу, називаючи ім'я дитини, якій передають м'ячик: «Здрастуйте, Сергію!»і т.д

Вихователь:

Розповім я вам стару легенду: «Давним-давно, на горі Олімп жили-були боги Стало їм нудно, і вони вирішили створити людину і заселити планету Земля. Стали вирішувати, якою має бути людина.

Один із богів сказав: «Людина має бути сильною», інший сказав: «Людина має бути здоровим» , третій сказав: «Людина має бути розумною». Але один із богів сказав так: «Якщо все це буде у людини, вона буде подібна до нас». І, вирішили вони сховати головне, що є у людини – її здоров'я. Стали думати, вирішувати – куди його сховати? Одні пропонували сховати здоров'яглибоко у синє море, інші – за високі гори. А один із богів сказав: « Здоров'я треба сховати? (У саму людину)».

Так і живе з давніх-давен людина, намагаючись знайти своє здоров'я. Та ось не кожен може знайти і зберегти безцінний дар богів.

Діти, а ви почуваєтеся здоровими? Слухайте себе. Що значить бути здоровим? А як ти вважаєш? А ти здоровий? Чому?

Про це і мудрі прислів'я кажуть: «Я здоров'я березі, сам собі я допоможу». Давайте повторимо всі разом це чудове прислів'я (повторюють усі разом).

Вихователь:

А зараз я пропоную вам вирушити у незвичайне подорож до країни« Здоровей-ка» , щоб знайти здоров'я та дізнатисяяк допомогти собі його зберегти.

слова:

У дорогу-дорогу збираємось,

За здоров'ям вирушаємо.

Попереду перешкод багато –

Буде важка дорога!

Вихователь. Діти, я бачу попереду острів, може там знаходиться Країна« Здоров'я» ?

Але яка невдача: річка розлилася і перегородила нам шлях

У нас є такі таблетки, ми їх перетворимо на купи. Розкладаємо пігулки та переходимо по них до першого острова.

Вихователь. Це острів «Чистюлька». Діти, давайте сядемо на стільчики і побачимо, хто живе на цьому острові? (Показ слайду з персонажем Мойдодир). Він залишив для нас листа і ось цей чудовий мішечок.

Читає Країну Здоровей-ка. Я вам дорогу підкажу, але спочатку хочу перевірити, чи ви знаєте предмети особистої гігієни.

Відгадайте мої загадки, а відгадки ви знайдете у мішечку. А коли відгадку дістанете, поясніть, навіщо цей предмет потрібний».

(Д/і «Чудовий мішечок»)

Діти сидять на стільцях біля дошки.

Вислизає як живе,

Але не випущу його я.

Білою піною піниться,

Руки мити не лінується. (Мило)

Пластмасова спинка,

Жорстка щетинка,

З зубною пастою дружить,

Нам старанно служить. (Зубна щітка)

Витираю я, намагаюся,

Після ванної хлопця,

Все намокло, все пом'ялося -

Немає сухого куточка. (Рушник)

Ходжу, блукаю не по лісах,

А по вусах, по волоссю.

І зуби у мене довші,

Чим у вовків, у ведмедів. (гребінець)

І сяє, і блищить,

Нікому воно не лестить,

А будь-кому правду скаже –

Все, як є, покаже. (Дзеркало)

Вихователь. Молодці правильно відгадали загадки. А в чудовому мішечку дещо залишилося дуже схоже на промінчик. Яка це постать? (трикутник). А на ньому написана порада Мойдодира: «Користуйтеся предметами особистої гігієни щодня, і ви будете не лише гарними та охайними, а й здоров'я збережіть».

Діти будуються в колону по одному і марширують по колу, промовляючи слова:

У дорогу-дорогу збираємось,

За здоров'ям вирушаємо.

Попереду перешкод багато –

Буде важка дорога!

Країна« Здоровей-ка» ?

Але дістатися до нього можна лише пройшовши канатом. Це острів « Здоров'ячків» .

Діти, подивіться хто живе на цьому острові? (Показ слайду з персонажами картини Васнєцова "Три богатиря").

Вихователь. Які богатирі? (сильні, здорові) . Як ви вважаєте, що потрібно робити, щоб бути сильними? (займатися спортом, робити зарядку, бігати)А де є ваша сила? (Моя сила у м'язах.)

Діти, а тепер ви всі разом покажіть, як ви тренуєте м'язи свого тіла (вставайте в коло).

Як спортсмени на параді

Ми крокуємо рядом за рядом

Лівий – раз, лівий – раз,

Подивіться на нас.

Всі заплескали в долоні-

Дружно, веселіше!

Застукали наші ніжки-

Гучніше та швидше!

По коліночках вдаримо

Тихіше, тихіше, тихіше.

Ручки, ручки піднімаємо-

Вище, вище, вище.

Закрутилися наші ручки,

Знову опустилися.

Ми на місці покружляли

І зупинилися.

Ми ногами топ, топ,

Ми руками хлоп, хлоп!

Ми очима мить, мить,

Ми плечима чик, чик,

Раз – сюди, два – туди!

Повернися довкола себе.

Раз – присіли, два – підвелися,

Немов Ванькою – встанькою сталі.

Руки до тіла всі притиснули

І підскоки робити стали,

Знову вишикувалися в ряд,

Немов вийшли на парад,

Раз – два, раз – два

Подорожувати час.

Хто займається зарядкою,

Той здоров'я набирається!

Діти виконують комплекс гімнастики на показ вихователя.

Вихователь: Одразу видно, «силушка по жилках вогнем біжить».

Вихователь читає лист трьох богатирів: «Дорогі діти! Ми знаємо, що ви шукайте дорогу в Країну Здоровей-ка. Ми вам дорогу підкажемо, але спершу хочемо перевірити, що ви знаєте про спорт?

Проводиться гра-конкурс із фішками

1. У яких видах спорту використається м'яч?

2. У яких видах спорту вправи виконуються під музичний супровід?

3. У якому виді спорту є кінь, але це не тварина?

4. У якому виді спорту спортсмен може зробити укол і чим?

5. У яких видах спорту місце гри поділено сіткою?

6. Навіщо спортсменам потрібна яма з піском?

7. У яких видах спорту у спортсмена на голові має бути шолом?

Вихователь читає на трикутнику раду трьох богатирів: «Людина повинна, займатися спортом, бути сильною? Сила зміцнює здоров'я людини

Діти будуються в колону по одному і марширують по колу, промовляючи слова:

У дорогу-дорогу збираємось,

За здоров'ям вирушаємо.

Попереду перешкод багато –

Буде важка дорога!

Вихователь. Я знову бачу попереду острів, може там перебуває Країна« Здоровей-ка» ?

Але дістатися до нього можна лише перестрибнувши через яр. Це острів «Встигай-ка».

На цьому острові живуть Смішарики вони нам залишили ось таку чудову скриньку.

Як ви вважаєте, що в ньому лежить? (Відповіді дітей). Давайте подивимося (вихователь дістає з коробки годинник). Що це?

Діти Годинник

Вихователь: Як вигадаєте, навіщо потрібний годинник?

Діти Щоб скрізь встигати.

Вихователь: Так, ви маєте рацію, годинник нам потрібний для того, щоб орієнтуватися в часі, знати, коли треба прокинутися, щоб не запізнитися в д/с; знати, коли настає обід, час прогулянки, сну. А ще, годинник допомагає нам дотримуватися режиму дня. Діти, ви все встигаєте робити, знаєте розпорядок дня?

Вихователь. Зараз перевіримо. Смішарики пропонують вам виконати завдання: «Розклади по порядку».

Ви по одному виходитиме до дошки і викладатимете картинки із зображенням дітей зайнятихрізними видами діяльності упродовж дня.

Молодці, режим дня ви знаєте.

Вихователь дістає з скрині трикутник з порадою: здоров'я» .

Діти будуються в колону по одному і марширують по колу, промовляючи слова:

У дорогу-дорогу збираємось,

За здоров'ям вирушаємо.

Попереду перешкод багато –

Буде важка дорога!

Вихователь. Я знову бачу попереду острів, може там перебуває Країна« Здоровей-ка» ?

Але дістатися до нього можна лише обійшовши всі гори. Це острів «Вітамінка».

Що за гість нас тут зустрічає?

Як звати його, дізнайся.

А для цього загадку якнайшвидше відгадай.

Приходь до нього лікуватися

Звір будь-який, будь-який птах.

Всім допомогти він поспішить,

Добрий лікар...

Правильно, на цьому острові живе Лікар Айболіт. Він живе під деревом здоров'яі залишив для нас листа.

Вихователь читає лист: «Дорогі діти! Я знаю, що ви шукаєте дорогу в Країну Здоров'я. Я підкажу вам дорогу, якщо ви виростите чудо-дерево»

Вихователь. Що ви любите їсти найбільше?

Діти відповіді

Скажіть, будь ласка, чи всі продукти корисні? (Відповіді дітей)

Назвіть корисні продукти.

Чим корисна морква? Чим корисне молоко? Який вітамін у помідорах? Які овочі та фрукти захищають від шкідливих мікробів?

Чим шкідливий торт? Газування? Так, ви маєте рацію, деякі продукти краще не вживати в їжу. А якщо дуже хочеться, тобто у дуже малих кількостях.

Вихователь Як ви вважаєте, навіщо ми їмо?

Діти Людина їсть жити.

Вихователь Їжа - не тільки джерело енергії, необхідний для діяльності людини, а й матеріал для зростання та розвитку.

Завдання: Щоб їжа добре засвоювалася потрібно дотримуватись правил харчування. Я вам зараз читатиму правила, і якщо ви згодні зі мною, то приклейте зелений лист. Якщо ні – відкладіть на піднос червоний лист.

Гра «Садівники здоров'я»

1. Їсти потрібно у будь-який час, навіть уночі.

2. Треба є продукти, які корисні для здоров'я.

3. Їжу треба їсти не жуючи.

4. Полоскати рот після їди шкідливо.

5. Постійно потрібно їсти, для зубів, для ваших,

фрукти, овочі, омлет, сир, кисле молоко.

6. Зуби ви почистили і йдіть спати,

захопіть булочку солодку в ліжко.

7. Гречана каша – матінка наша, а хлібець житній – батько рідний

8. Не гризіть капустяний лист, він зовсім, зовсім не смачний.

краще їжте шоколад, вафлі, цукор, мармелад.

9. До раціону харчування повинні входити продукти, що містять - білки, жири, вуглеводи та вітаміни

10. Прагніть до різноманітності в харчуванні

Вихователь Молодці впоралися із завданням.

Тут ми з вами отримали останній конверт. У ньому ще один трикутник з порадою: «Ви запам'ятаєте назавжди, для здоров'янам потрібна вітамінна їжа».

Я відкриювам маленький секрет. Наше здоров'яможна порівняти з сонечком, у якого багато промінчиків. І ми з вами, подорожуючи, зібрали промінчики нашого здоров'я. Давайте всі разом зберемо сонечко.

1 промінчик нашого здоров'я –«Користуйтеся предметами особистої гігієни щодня, і ви будете не лише гарними та охайними, а й здоров'я збережіть».

2 промінчик нашого здоров'я –«Людина повинна, займатися спортом, бути сильною? Сила зміцнює здоров'я людини

3 промінчик нашого здоров'я –«Режим дня – вірний помічник нашого здоров'я» .

4 промінчик нашого здоров'я –«Ви запам'ятаєте назавжди, для здоров'янам потрібна вітамінна їжа».

Чомусь сонечко не виходить, у чому річ? Як ви думаєте? Давайте пошукаємо нестачу промінчик, може вона сховалася десь у групі? Зорова гімнастика: Уважно огляньте групусвоїми очима – підказками.

Ми стоїмо, але шукають лише вічка

Ось він, що втратився шматочок сонця.

Хочете дізнатися, що написано на останньому промінчику? Подивіться один на одного. Чому ви все весело посміхаєтесь? Який у вас настрій? Гарний настрій – ось ім'я останньої промінчика.

Тепер ми можемо зібрати наше сонечко цілком.

Подивіться, сонечко посміхається, радіє за вас, бо ми знайшли, куди боги сховали наше здоров'я. Значить здоров'я- виявляється заховано і в мені, і в тобі у кожному з нас. Молодці, я була впевнена, що ви зможете знайти місце, де заховано Здоров'я!

А ви можете берегти його? А що ви для цього робитимете?

Вихователь: Наше подорож до Країни« Здоровей-ка» добігло кінця. Сподобалось вам наше подорож? Жаль, що воно закінчилося, але попереду у нас з вами багато нового та цікавого. Мені дуже сподобалося з вами мандрувати країною« Здоровей-ка» . Ви багато знаєте про те, як треба берегти та зберігати своє здоров'я.

У продуктах є дуже важливі для здоров'яречовини вітаміни людини.

Навіщо вони потрібні? (Відповіді дітей)

Я вам хочу розповісти трохи про вітаміни. Вітаміни позначаються буквами А, У, З, Д. (виставляю літери на мольберт). Але читаються вони латиною. Коли ви підете до школи, ви навчитеся читати ці літери.

Вітамін А – дуже важливий для зору та зростання, а є він у моркві, вершковому маслі, помідорах, яйцях, петрушці (виставляю малюнки продуктів).

Вітамін В – допомагає працювати нашому серцю. Його можна знайти у молоці, м'ясі, хлібі.

Вітамін С – зміцнює весь організм, захищає від застуди. Він є в апельсинах, лимонах, ягодах, капусті, цибулі.

Вітамін Д - робить наші руки та ноги міцними. Його багато у молоці, яйцях.

Волкова Олена Валентинівна, вихователь ДНЗ №21, м.Альметьевськ, РТ

Програмний зміст:

Закріпити знання дітей про раціональне харчування.

Закріпити дотримання дітьми правил харчування

Допомогти дітям зрозуміти, що здоров'я залежить від правильного харчування повинна бути не тільки смачною, а й корисною.

Познайомити дітей із поняттям «вітаміни», їх позначенням та користю для організму людини.

Матеріал:

Гуртки червоного та зеленого кольору за кількістю дітей, мольберт, картинки продуктів, літери, що позначають вітаміни; лист, магніти.

Хід заняття

I. Організаційний момент.

Хлопці, я сьогодні запросила на заняття Хрюша з передачі «На добраніч, малюки». (Виховник підходить до вікна і на підвіконні замість Хрюші лежить записка: "Хлопці, вибачте, будь ласка. Не можу у вас з'явитися, у мене болить живіт".

А як ви думаєте, чому з ним трапилося таке лихо? (Відповіді дітей).

Звичайно, мені також здається, що це від неправильного харчування. Знаєте, що я пропоную? Ми з вами поговоримо про правильне харчування. Я запишу все на магнітофон, і цей запис ми відправимо Хрюше, щоб він знав, яка їжа корисна.

ІІ. Розмова про вітаміни та корисні продукти.

Що ви любите їсти найбільше? (Відповіді дітей)

Навіщо ми їмо? (Людина харчується, щоб жити). Їжа - не тільки джерело енергії, необхідне для діяльності людини, а й матеріал для зростання та розвитку.

У чому різниця між смачною та здоровою їжею? (Відповіді дітей)

У продуктах є дуже важливі для здоров'я людини речовини вітаміни.

Навіщо вони потрібні? (Відповіді дітей)

Я вам хочу розповісти трохи про вітаміни. Вітаміни позначаються буквами А, У, З, Д. (виставляю літери на мольберт). Але читаються вони латиною. Коли ви підете до школи, ви навчитеся читати ці літери.

Вітамін А– дуже важливий для зору та зростання, а є він у моркві, вершковому маслі, помідорах, яйцях, петрушці (виставляю малюнки продуктів).

Вітамін У- Допомагає працювати нашому серцю. Його можна знайти у молоці, м'ясі, хлібі.

Вітамін З- Зміцнює весь організм, захищає від застуди. Він є в апельсинах, лимонах, ягодах, капусті, цибулі.

Вітамін Д- робить наші руки та ноги міцними. Його багато у молоці, яйцях.

ІІІ. Фізкультхвилинка.

IV. Гра "Данет"

А щоб їжа добре засвоювалася потрібно дотримуватись правил харчування. Я вам зараз читатиму правила, і якщо ви згодні зі мною, то підніміть зелений кружок. Якщо ні – червоний.

  1. Перед їжею завжди мити руки з милом.
  2. Їсти потрібно в будь-який час, навіть уночі.
  3. Треба їсти продукти, які корисні для здоров'я.
  4. Їсти треба швидко.
    Їсти треба повільно.
    А як?
  5. Їжу потрібно ковтати не жуючи.
  6. Полоскати рот після їди шкідливо.

Ми з вами повторили правила харчування.

Навіщо вони потрібні? (щоб їжа добре засвоювалася та приносила користь).

V. Розмова про шкідливі продукти

Скажіть, будь ласка, чи всі продукти корисні? (Відповіді дітей)

Чим шкідливий торт? Лимонад? Так, ви маєте рацію, деякі продукти краще не вживати в їжу. А якщо дуже хочеться, тобто у дуже малих кількостях.

Я приготувала вам картинки шкідливих продуктів, але ненароком переплутала їх. Допоможіть мені, будь ласка, зібрати їх.

VI. Гра «Збери зображення».

Зображення продуктів розрізано кілька частин. Потрібно зібрати їх, назвати що вийшло та розповісти, чим вони шкідливі.

VI. Гра «Хто швидше наповнить кошик»

Зараз я хочу відправити вас до магазину за покупками. Ми розділимося на 3 команди. Одна команда купуватиме корисні продукти, друга продукти корисні, але які їдять не щодня, і третя команда продукти не корисні.

Підбити підсумок гри.

VII. Підбиття підсумків заняття.

Що про їжу ми сьогодні дізналися? Що робить їжу корисною? Щоб корисні речовини засвоїлися, що потрібно дотримуватись?

Ми відправимо нашу касету Хрюше та побажаємо йому швидше одужувати.

Тетяна Артем'єва
Конспект НУД щодо формування здорового способу життя з дітьми старшої групи «Країна Здоров'я»

Ціль: формуватиуявлення дітей дошкільного віку про здоров'яяк однією з головних цінностей людської життя; розвивати вміння виділяти компоненти здоров'ялюдини та встановлювати їх взаємозв'язок; закріпити основні поняття: "розклад дня", "особиста гігієна", «вітаміни», "корисні продукти", « здоровий спосіб життя» ; виховувати у дітей навички та потреби здорового способу життя.

Попередня робота: перегляд ілюстрацій на тему« Країна Здоров'я» читання книги «Мийдодир»К. Чуковського, читання та заняття з Г. Остера "Шкідливі звички", бесіди "Що таке здоров'я» .

Хід заняття

Вихователь: Хлопці, сьогодні, коли я йшла на роботу, зустріла Маля. Він утік у аптеку. Виявляється Карлсон захворів. Давайте розкажемо Малюкові, що треба робити, щоб не хворіти. Сьогодні ми вирушимо з вами в подорож країну Здоров'я.

Вихователь: Хлопці, а ви знаєте, що таке здоров'я? Відповіді дітей.

Здоров'я- Це коли ти веселий і все в тебе виходить. Здоров'япотрібно всім - і дітям, і дорослим, і навіть тваринам. Що потрібно робити, щоб бути здоровим? Потрібно хотіти та вміти піклуватися про здоров'я. Якщо не стежити за своїм здоров'ям, можна втратити його.

Тільки ви дайте відповідь мені:

Шлях до загадкової країні,

Де живе здоров'я ваше,

Чи всі знають? Дружно скажемо…

Діти відповідають «Так».

Щоб потрапити до країну Здоров'я, треба взятися за руки, заплющити очі і сказати чарівний пароль: «Сонце, повітря та вода – наші найкращі друзі! «

А ось і наш маршрут. Давайте подивимося на карту нашої подорожі. Подивіться, скільки тут різних міст. (Розглядають карту-схему)

Місто Вітамінне.

Вихователь: Хлопці, ось ми з вами потрапили в місто Вітамінний

Малюку, ми тобі з хлопцями розповімо, як треба харчуватися, щоб бути здоровим. Щоб бути здоровимнеобхідно збалансоване харчування, тобто треба знати, які продукти можна їсти, а які шкідливі для здоров'я. (Відповіді дітей)Свіжі фрукти та овочі можна вживати скільки хочеш, вони замінять найкращі таблетки з аптеки.

Вихователь: Діти, які вітаміни ви знаєте? (Відповіді дітей.)

Хлопці, а навіщо потрібні вітаміни? (Щоб зміцнювався наш організм, було міцне здоров'я) .

Вихователь: Правильно, вітаміни зміцнюють весь наш організм, організму легше боротися із хворобами Потрібно їсти більше овочів та фруктів.

Вихователь розповідає дітям, що в них багато вітамінів А, В, С, Д. Пояснює в яких продуктах вони містяться і для чого потрібні.

Вихователь: Вітамін А - морква, риба, солодкий перець, яйця, петрушка. Важливо для зору.

Вітамін В-м'ясо, молоко, горіхи, хліб, курка, горох (Для серця).

Вітамін С – цитрусові, капуста, цибуля, редис, смородина (від застуди) .

Вітамін Д – сонце, риб'ячий жир (Для кісточок) .

Пам'ятай істину просту -

Краще бачить тільки той,

Хто жує моркву сиру

Або сік чорничний п'є.

Дуже важливо зранку

Їсти за сніданком вівсянку.

Чорний хліб корисний нам,

І не лише вранці.

Від застуди та ангіни

Допомагають апельсини,

Ну а краще з'їсти лимон

Хоч і дуже кислий.

Вихователь: Гра "Абсолютно вірно!"

Вихователь зачитує чотиривірші про продукти. Якщо в них йдеться про корисні речі, діти всі разом кажуть: «Правильно, правильно, абсолютно правильно!»А якщо про те, що для здоров'я шкідливо, діти мовчать.

1. Їж побільше апельсинів, пий морквяний смачний сік,

І тоді ти точно будеш дуже стрункий і високий.

2. Якщо хочеш струнким бути, треба солодке кохати

Їж цукерки, жуй ірис, стрункий, стань як кипарис.

3. Щоб правильно харчуватися, ви запам'ятаєте порада:

Їжте фрукти, кашу з олією, рибу мед та виноград.

4. Немає корисніших продуктів - смачних овочів та фруктів.

І Сергію та Ірині всім корисні вітаміни.

5. Наша Люба булки їла і страшенно погладшала.

Хоче в гості до нас прийти, та у двері не може проповзти.

6. Якщо хочеш бути здоровим, правильно харчуйся,

Їж більше вітамінів, з хворобами не знайся.

Вихователь: Молодці, ви все впоралися із завданням

Давайте продовжимо нашу подорож і вирушимо в інше місто, яке називається Спортландія.

Давайте розділимося на команди і за кожну правильну відповідь ви отримуватимете фішки.

Якщо людина займатиметься спортом, вона проживе довше. Потрібно обов'язково робити ранкову гімнастику. Корисно полоскати горло, обтиратися рушником, частіше грати рухливі ігри.

Вранці зарядку роби

Будеш сильним,

Будеш сміливим.

Прожену залишки сну

Ковдра убік,

Мені гімнастика потрібна

Допомагає здорово.

Щоб нам не хворіти

І не застуджуватися

Ми зарядкою з тобою

Будемо займатись.

Діти, а які види спорту ви знаєте? (Відповіді дітей)

- Щось ми з вами, хлопці, засиділися. Давайте пограємо!

Фізкультхвилинка «Звіробіка»

Вихователь: Діти, а ви знаєте, щоб бути здоровимпотрібно не тільки їсти вітаміни і бути сильним! Потрібно ще знати та виконувати правила особистої гігієни. І наступна вулиця, яка на нас чекає, це місто Чистоти.

– Яких правил гігієни хлопці ми з вами дотримуємося вдома та в дитячому садку? (Ми вмиваємося вранці та вечорами, чистимо зуби та ін.)

– Навіщо це треба робити? (Щоб бути чистими, добре виглядатищоб було приємно, і шкіра була здоровий, щоб бути загартованими, щоб змити мікроби.)

– Як потрапляють мікроби до організму? (при чханні, кашлі не прикриваючи рота; якщо не мити руки перед їжею, після туалету; не мити овочі, фрукти.)

- Що потрібно виконувати, щоб уберегтися від них? (Відповіді дітей)

Вихователь: хлопці, щоб ми могли успішно боротися з мікробами, нам потрібні помічники. Про них я загадаю загадки.

Вислизає, як живе,

Але не випущу його,

Білою піною піниться,

Руки мити не лінується.

(Мило)

Ось який кумедний випадок:

Оселилася у ванній хмара.

Дощ ллється зі стелі

Мені на спину та боки.

До чого ж це приємно!

Дощ теплий підігрітий,

На підлозі не видно калюж.

Усі хлопці люблять …

(душ)

Ліг у кишеню і чатує

Реву, плаксу та грязнулю,

Їм утре потоки сліз,

Не забуде і про ніс.

(Носовичок)

Разом з дітьмивихователь робить висновок, що діти повинні добре засвоїти: не їсти і не пити на вулиці; завжди мити руки з милом, повернувшись з вулиці, перед їжею, після туалету, є тільки мити овочі та фрукти; коли чхаєш або кашляєш, закривати рот і ніс хусткою; є тільки із чистого посуду.

Вихователь: Молодці! Втомилися? Ось який, виявляється, важкий шлях подолали ми з вами щоб потрапити до країну« Здоров'я» . Ми дізналися багато цікавого та корисного. Але ми побували не на всіх вулицях, тому ми ще подорожуватимемо цією чудовою країні. Я думаю і Малий зрозумів, що треба робити, щоб не хворіти, і більше йому не доведеться ходити до аптеки за таблетками.

Роздає вітаміни.

Конспект НОД у старшій групі з формування ЗОЖ дітей «Ми здоров'я збережемо!»

Рекомендація. Матеріал буде цікавим для вихователів.
Інтеграція освітніх галузей:"Пізнання", "Соціально-комунікативна", "Мовленнєва", "Фізична".
Вікова група:старша група
Ціль:виховувати у дошкільнят дбайливе ставлення до свого здоров'я та здоров'я оточуючих.
Завдання.
Освітні.
Формувати уявлення про здоров'я як однієї з головних цінностей людського життя.
Щеплювати потребу в ЗОЖ, повагу до фізичних вправ та заняття спортом.
Сформувати у дітей уявлення про корисні продукти, які містять вітаміни.
Закріпити основні поняття: порядок дня, особиста гігієна, вітаміни, корисні продукти, ЗОЖ.
Розвиваючі.
Розвивати вміння виділяти компоненти здоров'я людини та встановлювати їхній взаємозв'язок.
Розвивати увагу, логічне мислення, пам'ять, допитливість.
Виховні.
Виховувати у дітей навички та потребу у ЗОЖ.
Виховувати бажання дбати про своє здоров'я. Вихователь.Діти, я запрошую вас у коло радості. Давайте вітаємо один одного! Повторюйте за мною:
Доброго дня, Світ! (Діти піднімають руки вгору)
Привіт, Світло! (руки в сторони)
Доброго дня, добра Людино! (Діти простягають руки вперед)
Так, хлопці, людина при зустрічі з іншими людьми каже чудове слово – «Здрастуйте!». Так він бажає здоров'я та миру своїм рідним, знайомим та незнайомим людям, матінці-природі.
Ми з вами не просто привіталися, а побажали здоров'ю один одному.

Вихователь:- Діти, я сьогодні отримала електронний лист, підійдіть ближче і давайте його прочитаємо. (Відкриває ноутбук, з'являється фотографія кота Матроскіна). Ви впізнали його.


Вихователь.Кіт Матроскін пише: «У Простоквашино захворів Дядя Федір. У нього болить горло та голова і піднялася температура. Будь ласка, допоможіть нам! Ми з Шариком не знаємо, що робити».
Вихователь:- «Хлопці, допоможемо Матроскіну та Шаріку? Розкажіть нашим друзям, що потрібно робити, якщо хтось захворів?
(Відповіді дітей.)
Вихователь:- Правильно, якщо хтось захворів, треба залишитися вдома і викликати лікаря з поліклініки. А якщо зовсім погано, дуже висока температура, то зателефонувати до швидкої допомоги за телефоном «03». А як ви вважаєте, що треба робити, щоб не хворіти? (Відповіді дітей.)
Вихователь:- Так, діти, необхідно дбати про своє здоров'я. А що таке здоров'я? Здоров'я – це коли доброго ранку, вдалий день, веселий настрій. Воно необхідне всім живим істотам: дорослим, дітям, тваринам та птахам. Потрібно вміти та хотіти дбати про своє здоров'я. Адже його так легко втратити.
Я пропоную вам вирушити в подорож, до країни Здоров'я, де ми зможемо розповісти нашим друзям, що потрібно робити, щоби не втратити здоров'я. Для цього нам треба стати в коло, взятися за руки, заплющити очі і вимовити чарівні слова «Сонце, повітря та вода наші найкращі друзі!».
Вихователь:- Розплющуємо очі, діти, та ми з вами потрапили до міста «Вітамінний». Подивіться, які коштують удома. Ви знаєте, тут мешкають вітаміни.





- Хлопці, а навіщо потрібні вітаміни? ( Щоб зміцнювався наш організм, було міцне здоров'я.
Вихователь:Правильно, вітаміни зміцнюють весь наш організм, організму легше боротися із хворобами. Потрібно їсти більше овочів та фруктів.
Вітамін А дуже важливий для зору. Розгляньте картинки та розкажіть, у яких продуктах міститься вітамін А. (Відповіді дітей).


Вихователь.Правильно – морква, риба, солодкий перець, яйця, петрушка. Вітамін А дуже важливий для зору.
Вітамін В допомагає серцю добре працювати, дає енергію нашому організму. Розгляньте картинки та назвіть продукти, в яких є вітамін В. (Відповіді дітей).
Вихователь:Правильно – м'ясо, молоко, горіхи, хліб, курка, горох.
Вітамін С зміцнює весь організм, захищає від застуди. Якщо все – таки застудився, то за його допомогою можна швидше одужати. Розгляньте картинки. Назвіть продукти, в яких є вітамін С. (Відповіді дітей).
Вихователь:Правильно цитрусові, капуста, цибуля, редиска, смородина.
Вихователь:Вітамін Д зміцнює наші кісточки. Назвіть продукти, в яких є вітамін Д. (Відповіді дітей).
Вихователь:Правильно, сонце, риб'ячий жир, молоко, сир, сир, яйця, риба.
[Вихователь:Тепер ви зрозуміли, наскільки корисними є ці продукти. Тоді перевіримо ваші знання. Пропоную вам пограти в гру «Цілком вірно!»Я зачитую чотиривірші про продукти. Якщо в них йдеться про корисні речі, ви всі разом кажете: «Правильно, правильно, вірно!» А якщо про те, що здоров'ю шкідливе, ви мовчите.
1. Їж побільше апельсинів, пий морквяний смачний сік,
І тоді ти точно будеш дуже стрункий і високий.
2. Якщо хочеш струнким бути, треба солодке кохати
Їж цукерки, жуй ірис, стрункий, стань як кипарис.
3. Щоб правильно харчуватися, ви запам'ятаєте пораду:
Їжте фрукти, кашу з олією, рибу мед та виноград.
4. Немає корисніших продуктів - смачних овочів та фруктів.
І Сергію та Ірині всім корисні вітаміни.
5. Наша Люба булки їла і страшенно погладшала.
Хоче в гості до нас прийти, та у двері не може проповзти.
6. Якщо хочеш бути здоровим, правильно харчуйся,
Їж більше вітамінів, з хворобами не знайся.
Вихователь: - Молодці хлопці, ви чудово впоралися із завданням, а тепер нам час продовжувати нашу подорож. Нас чекає наступна вулиця, але дістатися до неї ми зможемо, перейшовши мостом. (Діти проходять по гімнастичній лаві бічним приставним кроком.)


- Ми з вами потрапили до міста «Фізкультурне»
Фізичні вправи можуть замінити безліч ліків, але жодні ліки у світі не замінять фізичні вправи. Подумаймо, яку користь приносять фізичні вправи?
Діти:
Зміцнюють м'язи, гартують організм, дарують нам бадьорий, гарний настрій, проганяють втому.
Вихователь:А які фізичні вправи ви робите? (Відповіді дітей)
Вихователь:- Правильно ранкова гімнастика, рухливі ігри, відвідуєте заняття карате, спортивну секцію, танцювальний гурток.
Вихователь:
А зараз ми з вами під музику зробимо самомасаж "У тебе такі ручки подивися".


Вихователь:
- Нам час продовжувати нашу подорож. Але щоб потрапити в наступне місто, яке називається – місто Чистоти, нам треба проповзти через тунель. (Діти проповзають через спортивну трубу).


Вихователь.Ну, от ми й у місті Чистоти. Для того, щоб бути здоровим, потрібно не тільки правильно харчуватися і займатися спортом. Ще треба дотримуватись правил особистої гігієни.
Вихователь:- Яких правил гігієни ви дотримуєтеся? Для чого це потрібно робити? (Відповіді дітей.)
Вихователь:- Одне з найважливіших правил дотримання особистої гігієни, особливо коли хтось хворий правильно, використовувати хустку. А ви знаєте, як хустку захищає наш організм від бактерій? Давайте зробимо досвід».
Досвід з носовою хусткою.
Кожна дитина бере зі столу серветкою і кладе її на долоню. Вихователь бризкає на серветку водою. Серветка ввібрала воду, і рука залишилася суха.
Діти прибирають серветку з руки і вихователь знову бризкає. Рука намокла. Краплі води - це мікроби, а серветка - хустку.


Разом з дітьми вихователь робить висновок: «Для того щоб зберегти та зміцнити своє здоров'я необхідно дотримуватись правил особистої гігієни: коли кашляєш чи чхаєш – закривай ніс і рот хусткою, мій руки з милом, їж чисті та свіжі продукти, не забувай чистити зуби та вмиватися , роби вранці зарядку».
Вихователь:Діти, але нам час повертатися. Ми дізналися багато цікавого та корисного. Але ми побували не на всіх вулицях, тому ми ще подорожуватимемо цією чудовою країною. Я думаю, що кіт Матроскін і Шарик зрозуміли, що треба робити, щоб не хворіти, і більше їм не доведеться ходити в аптеку по таблетки.
Закриваємо очі, взялися за руки, заплющили очі і говоримо слова: «Сонце, повітря та вода наші найкращі друзі!».
Ну, ось ми й повернулися, чи вам сподобалася наша подорож? А пропоную Вам вдома намалювати малюнки про те, що найбільше запам'яталося вам в країні «Здоров'я».